Готуємось до уроків

            

Презентація до уроку



  УРОК - ТЕЛЕПЕРЕДАЧА
Тема: Якими бувають дерева, кущі й трав'янисті рослини. Практична робота (розпізнавання рослин різних груп).

Мета. Закріпити поняття: дерево,кущ,трав'яниста рослина; розширити поняття листяні дерева і кущі; хвойні дерева і кущі; сформувати поняття: однорічна трав'яниста рослина, багаторічна трав'яниста рослина; вчити розрізняти дерева, кущі й трав'янисті рослини,хвойні і листяні дерева і кущі, однорічні, дворічні, багаторічні трав'янисті рослини; формувати вміння порівнювати ,виділяти істотні ознаки,підводити об'єкти під поняття. Виховувати самостійність,прагненя знаходити відповіді на поставлені питання; бережливе ставлення до природи.

Обладнання: комп'ютер, телевізор, картинки для індивідуальної роботи, абори із листям для практичної роботи; конверти із завданнями для роботи в групах; відеозапис пісні; презентація рослин для вивчення нового  матеріалу; віночок із зображенням назв студій.
                     


                                  Хід уроку
Організація класу
        ( Лунає музика . На її фоні: )
- В ефірі природнича телепередача " Зелене диво Землі"
  Я рада вітати всіх присутніх на нашому каналі!
           Подивилися на мене ,
           Посміхнулися усі.
           Взяли із собою увагу,
           старанність, кмітливість
           І до роботи!

    - А я пропонуювам попрацювати зі мною над монтуванням телепередачі " Зелене диво Землі" , яке відбуватиметься у різних студіях.

   Повідомлення завдань уоку.
       І так , сьогодні у передачі ми :
.      повторимо вивчене;
. дізнаємось про дивовижні рослини, які      зустрічаються на Землі;
.     розширимо свої знання про  дерева, кущі та трав'янисті рослини; довідаємось якими вони бувають;
.     перевіримо навики самостійної роботи та вміння працювати в групах.
         Підсумок фенологічних спостережень.
- Запрошую вас до роботи у першій студії . До вашої уваги новини гідромецентру.
       1. Виступ синоптика.
       2. Робота у класному куточку природи та щоденниках спостережень.
       Перевірка домашнього завдання.
  - Увага! Працює студія "Розумників та розумниць".
    1.  Вправа "Інтерв'ю"
  - Які ознаки живого є у рослин?
  - Яку будову має рослина ?
  - Чому листя не може прожити без кореня?
  - Чому рослини не можуть прожити без сонячного світла?
  - Довести, що рослини - джерело поживних речовин і кисню на Землі.

2.  Тестування із взаємоперевіркою.
                     Зображення на екрані
  ( Підсумок виконаної роботи . Вручення нагород.)
      Підготовка до сприймання нового матеріалу.
     Студія " У світі цікавого"
      - А зараз нас запрошує студія "У світі цікавого". До вашої уваги  інформаційна служба новин.
            Природа нашої Землі дуже різноманітна. Наприклад,на півночі ростуть карликові дерева-берези висотою 30 - 40 см , але це справжні дерева. У нас на Україні ростуть дерева заввишки 5 - 12м. Але є й дуже високі - це евкаліпт , секвоя, їх висота сягає понад 120 м. Вони дуже корисні: людям дають цінну деревину ,ліки,птахам - їжу та притулок.
          Існують і незвичайні рослини - товстуни, які ростуть в Африці , Австралії, Америці. Це дерево - фляга, баобаб, дерево-пляшка, сейба. Ці дерева ростуть у посушливих місцях, де дощі випадають дуже рідко. От вони й запасаються вологою на цілий рік, тримаючи її у стовбурі.
        Дуже цікаві рослини баобаби. Вони понад усе бояться слонів, бо ці з'їдають їх цілком.
       Ось, які дивовижні рослини трапляються на нашій планеті.
        (Розповідь супроводжується презентацією згаданих рослин)
   

Вивчення нового матеріалу.
 Студія " Планета рослин".
     - Пройдемо у студію " Планета рослин", де нас чекає зустріч з рослинами , які нам добре відомі.
   Відгадування загадок.
. У зеленім кожушку,
   Костяній сорочці,
   Я росту собі в ліску,
   Всім зірвати хочеться.
                                      ( Ліщина)

. Сережки я повісила-
   Тонесенькі такі-
   І радісно та весело
   Готуюсь до весни.
                                      ( Береза)
. Я найпеша зацвітаю
   Синім цвітом серед гаю.
   Відгадайте , що це за квітка?
                                    ( Пролісок)
- Ви добре справились із завданням.
       Поміркуйте, чи можна ці рослини об'єднати в одну групу? Доведіть свою думку.
   Бесіда.
- Увага на екран!
      а) ( Демонструється : дуб, клен, каштан, береза, яблуня)
- Як назвати групу рослин, що побачили на екрані?
                                                           ( Дерева)
- Визначте їх спільні ознаки.
    б) - Знову погляньте на екран!
            (Демонструються : агрус, шипшина, бузок,  ліщина)
  - Чи можна об'єднати ці рослини в одну групу ? Яку?
  - За якою ознакою?
    в) - А яку групу рослин бачите зараз на екрані?
            ( Демонструється : фіалка, конвалія, ромашка, подорожник)
- Чому їх об'єднали в одну групу?
- Поміркуйте, за якою істотною ознакою всіс рослини поділяються на три групи?
                                                    ( За стеблом)
- Пригадайте, які дерева, кущі, трав'янисті рослини ростуть біля нашої школи?
    3. Вправа " Мікрофон"
    4.  Практична робота.
     ( У кожного на парті файл із листочками вишні, яблуні, клена, берези та гілочкою ялинки)
ЗавданняРозгляньте листочки ,що лежать у вас на партах.
    Поміркуйте, що в них спільне, а що відмінне.
    - Що в них спільне?
                                   ( це листочки)
         - Чим  відмінні?
          ( ялинкова гілочка вузенька, а листок широкий)
          - Справді, і ялинка, і вишня, клен, береза - це дерева. Але у ялинки листя - це вузькі хвоїнки, а у вишні, клена, берези - це широке листя.
       Висновок.    Тому дерева і кущі, на яких виростає широке листя називають листяними.
       У ялини, сосни, ялівця, модрини листочки дуже вузькі, схожі на голки. Вони називаються хвоєю, а ці дерева називають хвойними.
      А зараз загляньмо у довідкову службу, щоб дізнатися таємниці із життя хвойних дерев.
     

 5 . Хвилинка - цікавинка " Довідкове бюро"
 . Модрина - єдине хвойне дерево, яке на зиму скидає свої голки.
 .  У сосни хвоя живе 2 - 3 роки, у ялини - 5 - 7 років і опадає неодночасно.
     Студія " Незвичайні зустрічі"
 - Завітаймо у студію, де нас чекають незвичайні гості. Увага на екран!
        (Відеозапис. Виконується інсценізована пісня "   Ходить гарбуз по городу"
 -  Назвіть трав'янисті рослини , що зустрічаються у пісні.
                                 ( Відповідь у дітей)
6. Робота з підручником.
    - Відкриймо підручник на с. 113
      Які рослини бачимо на малюнку ?
                            ( Горох, моркву )
  - Прочитайте підпис під малюнком.
  - Рослини залежно від тривалості життя поділяються на однорічні, дворічні та багаторічні.
      Довідайтеся про них детальніше із статті підручника.
7. Самостійне опрацювання статті.

8. Вправа " Мозковий штурм"
   - Які трав'янисті рослини однорічні?
                                                 ( Наводять приклад)
   - Які з них дворічні ?
   - А які трав'янисті рослини називають багаторічними?
      Оздоровча хвилинка
- Ми з вами славно потрудились, тому час відпочити. А найкращий відпочинок у лісі, де повітря  свіже і чисте. Так вирушаймо до лісу :
        Раз, два,три, чотири, п'ять
        Ліс давно чекає нас.
        Ми берізки і кленці
        В нас тоненькі стовбурці.
        Ми в стрункі стаєм рядки,
        Виправляєм гілочки.
       Ледь зіп'ялись з корінців,
       Дістаємо промінців.
       Ми стискаєм їх вогонь
      В зелені своїх долонь.
      Хилять свіжі вітерці
      Вліво - вправо стовбурці
     Ще верхівки кожен ряд
     Нахиля вперед - назад.
         Закріплення вивченого матеріалу.
 Студія " Цікаві нотатки"
     - От ми і відпочили . Запрошую всіх у студію " Цікаві нотатки", де пригадаємо опрацьований матеріал та виконаємо завдання на картках.
  1.Робота за індивідуальними картками.
    Хвилинка реклами
- Яка ж телепередача обходиться без реклами?
  І, звичайно , у нашій програмі реклама. Вона навчить нас берегти природу.
        ( Творча група презентує підготовлені ролики для реклами)
2. Робота в групах.
  Студія " Дружби"
  - Нам гостинно відчиняє свої двері студія " Дружби", де ми переконаємось чи вмієте ви працювати у групах.
    У кожного на парті горить зірочка. За її світлом відшукайте своїх друзів, а заодно , і створіть  групи для роботи.
  Оберіть лідерів групи, вони повинні отримати конверт із завданням.
  
 а) Гра " Садівники"
   ( Кожна група з поданих карток вибирає рослини своєї групи пояснює де посадить цю рослину і чому.)
   б) Гра " Усе живе сіває"
( Кожна група добирає пісню, в якій згадується назва рослини певної групи.)
   в) Підсумок виконаної роботи .
Домашнє завдання.
  Студія " По секрету всьому світу"
  - Загляньмо у студію " По секрету всьому світу". Тут ми отримаємо завдання над яким попрацюєте вдома.
   1. На основі опрацьованих статей ( с. 111- 114) скласти питання до гри" Запитання - відповідь".
   2. Творчій групі, яка у 2 класі започаткувала індивідуальні проекти "Моя улюблена рослина" поповнити їх новими матеріалами. Для цього можна скористатися матеріалами, що зібрані у куточку    "Пізнайка".
   Підсумок уроку
   Студія " Я - тобі , ти - мені"
  - А зараз запрошую всіх у студію "Я тобі, ти - мені" щоб підвести підсумки нашої зустрічі.
 - Що нового довідались на уроці?
 - На які групи поділяють рослини?
 - За якими ознаками ?
 - Які бувають ліси?
 - Які дерева в них ростуть?
 - Які трав'янисті рослини називають однорічними, дворічними, багаторічними? Навести приклади.
 - Що найбільше сподобалось на уроці?
 - Коли було найцікавіше?

- Я дякую вам за роботу на уроці.
   ( Оцінюю роботу на уроці кожного учня)
    Ростіть здоровими і сильними,
    Добрими і мудрими.
    Бережіть природу!
   А вона до вас звертається з такими словами:
  (на звороті віночка : " Любі діти! Дбайте про мене! А я віддячу вам красою і чистим повітрям!")
   Ось і добігла наша передача кінця. До нових зустрічей .


                              


     

Немає коментарів:

Дописати коментар